logo
SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

65 éves az intézményes diakónia

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten adott hálát az evangélikus közösség a Magyarországon 65 éve működő intézményes diakóniáért.

Diakóniai szolgálattevők, önkéntesek, lelkészek vettek részt az ünnepi liturgiában, melynek végén díjakat adtak át a diakóniában hosszú évek óta tevékenykedő segítőknek. Köztük Hutflesz Mihály, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretszolgálatért Alapítvány elnöke Az év diakóniai önkéntese díjat vehette át.

Az ünnepségen részt vett Amos Elisha Gaya nigériai püspök is, aki köszöntőjében a szeretetről beszélt. Az istentisztelet keretében a nigériai püspök átvehette a diakóniai intzémények által felajánlott adományokat, majd az ünnepség Sztehlo Gábor szobrának megkoszorúzásával ért véget.

Az alkalomról részletesen olvashatnak és videóanyagokat nézhetnek meg az evangelikus.hu oldalon.

Fotók: Horváth-Bolla Zsuzsanna, Ádám Dávid

Istentiszteleti rend

vasárnaponként 9 órakor istentisztelet és 10.30-kor családi istentisztelet

Napi ige

De nekem olyan jó Isten közelsége! Uramat, az Urat tartom oltalmamnak. Hirdetem minden tettedet.

(Zsolt 73,28)

Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket.

(1Pt 2,9)

Számlaszám:
OTP: 11747006-20003397
IBAN:
HU48 1174 7006 2000 3397 0000 0000
SWIFT kód:
OTPVHUHB

e-PRESBITERIUM

Médiapartnerek