logo
SZOMBATHELYIEVANGÉLIKUS EGYHÁZKÖZSÉG

65 éves az intézményes diakónia

Szeptember 25-én ünnepi istentiszteleten adott hálát az evangélikus közösség a Magyarországon 65 éve működő intézményes diakóniáért.

Diakóniai szolgálattevők, önkéntesek, lelkészek vettek részt az ünnepi liturgiában, melynek végén díjakat adtak át a diakóniában hosszú évek óta tevékenykedő segítőknek. Köztük Hutflesz Mihály, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség Szeretszolgálatért Alapítvány elnöke Az év diakóniai önkéntese díjat vehette át.

Az ünnepségen részt vett Amos Elisha Gaya nigériai püspök is, aki köszöntőjében a szeretetről beszélt. Az istentisztelet keretében a nigériai püspök átvehette a diakóniai intzémények által felajánlott adományokat, majd az ünnepség Sztehlo Gábor szobrának megkoszorúzásával ért véget.

Az alkalomról részletesen olvashatnak és videóanyagokat nézhetnek meg az evangelikus.hu oldalon.

Fotók: Horváth-Bolla Zsuzsanna, Ádám Dávid

Istentiszteleti rend

vasárnaponként 9 órakor istentisztelet és 10.30-kor családi istentisztelet

Napi ige

Halld meg, Izráel: Az Úr a mi Istenünk, egyedül az Úr!

(5Móz 6,4)

Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, Jézus Krisztust.

(Jn 17,3)

Számlaszám:
OTP: 11747006-20003397
IBAN:
HU48 1174 7006 2000 3397 0000 0000
SWIFT kód:
OTPVHUHB

e-PRESBITERIUM

Médiapartnerek