Érzékenyítő nap az idősekkel

Október 19-én a Reményik napok keretében iskolánk 5. osztályos tanulói a Túróczy-ház időseivel töltötték a délelőttöt.

A nap középpontjában az érzékszerveink álltak. A reggelt közös áhítattal kezdtük, Menczinger Tamás teológus hallgató Isten igéjén keresztül hívta fel a figyelmet az érzékszerveinkre, illetve azok működési zavarainak, hiányának következményeire. Ezt követően idősek és gyerekek együtt tekintették meg a Pillangó cirkusz című filmet, melynek főszereplője Nick Vujicic, aki nemzetközi hírű prédikátor, szónok, motivációs tréner, aki a karok és lábak nélkül született emberként vált híressé. Előadásainak témái a fogyatékosság, a remény és a keresztény hit. Majd idősek és gyermekek együtt 5 csapatot alkottak , s együtt gondolkoztak egy-egy érzékszervet illetően. Készült termésből szemet formáló kép, illatzsák a résztvevőknek, matatókocka az időseknek, s dolgos kezek munkájának eredménye volt a friss meleg kenyérlángos, s az alkotás ideje alatt gyönyörű népdalok, énekek varázsoltak el mindannyiunkat. A csoportmunkával párhuzamosan a gyermekek egymást váltva egy Csendsétán is részt vehettek a templomban, amely több állomásból állt, s segített, hogy pár percre csak egy érzékszervünkre figyeljünk, s érezzünk ízeket, illatokat, tapintsunk töviskoszorút, halljunk muzsikát, csendesedjünk el egy imára, s egy fotelban ülve érezzük, ahogy átölel az Isten. A délelőtt folyamán a gyerekek kipróbálhatták az idősek segédeszközeit, így kerekesszékkel, rolátorral és járókerettel közlekedtek a folyosón. Idősek és gyerekek együtt játszottak különböző logikai fajátékokkal, s a délelőttöt egy fergeteges hangulatú idős-fiatal lepedőfoci verseny zárta. A délután folyamán az idősek is megtapasztalhatták a Csendséta csodáját. Megérintett ez a nap időst és fiatalt egyaránt, egymástól tanultunk, egymásba kapaszkodhattunk, egymásból meríthettünk erőt. Figyeltünk egymásra, figyeltünk Istenre. 

Napi ige

Az igaz és törvényes cselekvést többre becsüli az Úr, mint az áldozatot.

(Péld 21,3)

Ne ítéljetek látszat szerint, hanem hozzatok igazságos ítéletet!

(Jn 7,24)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács