Újra a Felvidéken

Az idei tanévben gróf Esterházy János nyomában jártunk a Felvidéken.

Iskolánk 7. évfolyamos tanulói a "Határtalanul!" pályázatnak köszönhetően az idei tanévben is egy négy napos felvidéki úton vehettek részt. Az első napon látogatást tettünk a Duna és a Morva folyó összefolyásánál található dévényi-várban, majd felkerestük az egykori koronázóvárost, Pozsonyt, ahol a Fellegvártól egészen a Prímás palotáig több történelmi helyet is felkerestünk és járhattunk az egykori koronázási útvonalon. Pozsony után elutaztunk Nagyszombat városába, ahol emlékeztünk Pázmány Péterre. A második napon felkerestük Alsóbodokon gróf Esterházy János nemrég "hazatért" földi maradványait, majd szülőhelyét Nyitraújlakot. A nyitrai várban láthattuk a tornyot, melyben egykor Vazul raboskodott és gyönyörködhettünk a Zobor-hegy látványában. A gímesi várhoz idén is egy "könnyed" erdei sétával jutottunk fel, ahol még a hirtelen kialakuló zivatar sem szegte kedvünket majd a kistapolcsányi-kastély parkjában emlékeztünk meg a Rákóczi-családról. A harmadik napon Komárom városát kerestük fel. A monostori-erődben megismerhettük a komáromi erőd történetét, annak kialakulásától egészen napjainkig. Révkomáromban a Klapka-szobor előtt elevenítettük fel az 1848-1849-es szabadságharc legfontosabb eseményeit, majd a temetőben a 48-as obeliszknél emlékeztünk azokra a hősökre, akik hazánkért a legértékesebbet adták, az életüket. A negyedik napon Komáromszentpéteren, testvériskolánkkal a Kossányi József Alapiskolával közösen emlékeztünk az aradi 13-ra és azokra a hősökre, akik hazájukért az életüket adták. A négynapos út zárásaként pedig felkerestük hazánk egyik első csillagvizsgálóját Ógyallán.

A négy napos út során nagyon sok új ismerettel és élménnyel gazdagodhattunk, valamint a testvériskola tanulóival sok új barátság köttetett.

Napi ige

Nem taszítja el népét az Úr, nem hagyja el örökségét.

(Zsolt 94,14)

Nekünk pedig a mennyben van polgárjogunk, ahonnan az Úr Jézus Krisztust is várjuk üdvözítőül.

(Fil 3,20)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács