"Száll a lelkem..."

A Nemzeti Összetartozás 101. évfordulójára készült a nyár folyamán egy verses, zenés filmösszeállítás, melyben közreműködtek iskolánk tanulói és tanárai is. Szeretettel gratulálunk a készítőknek és résztvevőknek!
Az Összetartozás100folk kezdeményezői 2021-ben is kárpát-medencei körutazásra hívják a közönséget. A "Száll a lelkem…" című filmben a szombathelyi ELTE SEK Szökős és a Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes helyi és vasi kötődésű előadótársakkal, valamint határon túli közreműködőkkel karöltve fejezi ki táncban-dalban nemzetrészeink összetartozását, megidézve a 2020-as kisfilmsorozat néhány emlékezetes pillanatát is. Az országhatárokon átívelő körképet a trianoni traumát megélő költők és írók gondolatai teszik teljessé, a Weöres Sándor Színház művészeinek tolmácsolásában.
 

 

Napi ige

Isten így szól: Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem.

(Zsolt 50,15)

Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok.

(1Pt 5,7)

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács