Reményik Sándor Evangélikus Általános és Művészeti Iskola - Boba

Bemutatkozik iskolánk tagintézménye:

Az iskola weblapja itt érhető el.

Iskola a faluban…

mert a jó iskola, kis létszámmal is jó iskola.

Osztályonként egy évfolyammal, 140 tanulóval működünk, családias, közvetlen hangulatban tanulók, szülők és pedagógusok között. 

Hol található ez az iskola?

Bobán, Vas megye keleti részén Veszprém megye határán, Celldömölktől 10 km-re, autóval 12-13 percre.

A falu nagyon jól és rövid idő alatt megközelíthető autóval, vonattal. Tanulóinkat iskolabusszal szállítjuk 17 környező településről.

Iskolánk két fő épületből áll, az alsósok épületéhez csatlakozik az óvoda épülete. Itt melegítő konyha és étkező is található, valamint a felső szinten könyvtár és szakköri termek.  Számítástechnika termünk jól felszerelt, a fejlesztő órákat hangulatos teremben tartjuk. A nagy betonos pálya, a testnevelés órák és délutáni tevékenységek fő színtere.

 

Iskolánk 235 éves múltra tekint vissza

1782  A bobai evangélikus gyülekezet iskolát és tanítói lakást épít.

1958  Új, emeletes 4 tantermes iskola épül, melyet 1985-től folyamatosan korszerűsítettek.

2017 A szombathelyi evangélikus egyházközség fenntartásába került iskolánk, így a szombathelyi Reményik Sándor iskola tagintézményeként, evangélikus iskolaként indult a tanév.

„Nem azzal hatunk, amit tanítunk, hanem azzal, akik vagyunk” /V.T./

Tantestületünk jól felkészült, munkájuk iránt elkötelezett pedagógusokból áll, akik szakmai feladataikat hozzáértéssel végzik, valamennyien az intézmény dolgozói évtizedek óta.

„Az Úrnak félelme feje a bölcsességnek”

Iskolánk fő értékeknek tekinti:

  • a tudást, a bölcsességet, logikus gondolkodást, a természet szeretetét, ismeretét, megóvását,
  • a hazaszeretetet, a nemzeti összetartozást, nemzetünk történelmének ismeretét,
  • a hitet, Isten hitét, szeretetét, egymás szeretetét, megbecsülését, a keresztény értékek feltétel nélküli elfogadását. 

Mit jelent az, hogy egyházi iskola?

Valamennyi tanulónak –felekezeti hovatartozás alapján - az órarendbe épített, heti két hittanórája van. Minden hétfőn reggel áhítaton vesz részt a tanulóifjúság és a tanári kar a templomban, ahol közösen ráhangolódunk a hétre, énekléssel, imádsággal. Az áhítatok rövid liturgikus rend szerint épülnek fel, nagy szerepet kapnak a gyerekek által kedvelt gitáros ifjúsági énekek. Az első tanóra mindig minden osztályban közös imával kezdődik, tanítási órák végén imával zárul. Szeretnénk, ha vasárnaponként lehetőleg minél többen részt vennének a saját gyülekezetük istentiszteletén. Évente két hitmélyítő csendesnapot tartunk tanulóink számára.

Az egyházi ünnepek közül iskolai istentisztelet keretében ünnepeljük a karácsony, a vízkereszt, a húsvét, a mennybemenetel és a reformáció ünnepét, és hálaadó istentisztelettel köszöntjük az iskolai élet olyan kiemelkedő eseményeit, mint az évnyitó, évzáró és a ballagás.

 

Miért ezt az iskolát választanám?

 

Nagy hangsúlyt fektetünk az egyes tantárgyakon belül a keresztény értékek közvetítésére, a gyerekek jellemének formálására. Igyekezünk szeretetteljes légkört teremteni, hogy a gyerekek örömmel, félelem nélkül járjanak iskolába.

Első évfolyamtól bevezetett, választható idegen nyelv

Leendő elsőseink két idegen nyelv, az angol és a német nyelv közül választhatnak. Az idegen nyelv ilyen korai oktatását, természetesen az életkori sajátosságoknak messzemenően megfelelő módszerek alkalmazásával végezzük.

Emelt óraszámú két idegen nyelv oktatása felsőben

 

Felsős tanulóink szabadon választhatóan, emelt óraszámban mélyíthetik el tudásukat a nyelvek terén. Ennek eredményességét a kis létszámú osztott csoportokban való tanulás és a színvonalas oktatás biztosítja.

 

A természettudományos tantárgyak kiemelt figyelmet kapnak

 

6. osztálytól kezdve külön biológia, fizika és földrajz óra keretében ismerkednek e tartalmakkal. Órai munkaformáink változatosak. Az önálló megfigyelés, tanagyag feldolgozás, kiselőadások tartása, kísérletezés, természetes élőhelyek látogatása mind-mind a személyes tapasztalás során szerzett tudást gyarapítják.

 

Valóban „Erdei iskola” a természetben

 

Az élmény alapú tanulás igazi színtere. Tanulmányi időben egy hétre „kiköltözünk „a szabadba. Mindszentkállai szállásunkról indulva, gyalogtúrákon ismerkedünk a Káli-medence földrajzi, biológiai, kulturális értékeivel.

 

Az öröm és a siker egyik útja, a tánc és az asztalitenisz

 

Testnevelés óra keretében az alsó tagozatos évfolyamok egy óra néptánc és egy óra asztalitenisz oktatásban részesülnek.

 

Felkészítés a továbbtanulásra

 

Tehetséggondozással, korrepetálással, versenyfelkészítéssel és a különböző szakkörökkel segítjük tanulóinkat, hogy választásuknak megfelelő középiskolába nyerjenek felvételt. Figyelmünket arra szeretnénk fordítani, hogy a tanulók boldog, kiegyensúlyozott felnőttekké, a család, a társadalom, a világ hasznos tagjává váljanak.

Művészeti iskola

A művészetoktatás a képességfejlesztés, az ismeretgazdagítás, a személyiségformálás eszköze. Az oktatás végén a gyermekek akárcsak az alapiskolában, bizonyítványt kapnak.

Művészeti iskolánk tanszakjai:

            Képző- és iparművészeti ág:  Környezet- és kézműves kultúra  

Az alapfokú művészetoktatás célja, hogy hozzásegítse a tanulókat a külvilág tudatos érzékeléséhez, tanulmányozásához, valamint a belső látás és a képzelet finomításához, tudatosításához. Tevékenységünk kapcsolódik az ünnepkörökhöz, évszakokhoz. A foglalkozások során tanulóink megismerkednek a hagyományos kézműves technikákkal, valamint a sokféle anyaggal, amelyekből a munkadarabok készülnek. Teret kapnak az egyes feladatok során a tanulók egyéni ötletei, tervei, kreativitásuk. A kézműves foglalkozásokat örömteli, jó hangulatú, kitartó munka jellemzi.

Táncművészeti ág:  Néptánc  

 

Lehetővé teszi a magyar néptánc mozgásformáival, a hozzájuk kapcsolódó játékokkal és dalokkal való ismerkedést.

 

Iskolánk szeretettel vár minden érdeklődőt.

Látogassanak el hozzánk!

Napi ige

Iskolánk alapítványa

Testvériskoláink

Tehetségpont vagyunk

Örökös Ökoiskola vagyunk

Iskolánk Johannita védnökség alatt

Tudósítások iskolánkról

e-Igazgatótanács